Variforce

Variforce është një produkt që ndihmon në eliminimin dhe parandalimin e venave me variçe. Promovon qarkullimin e gjakut, pastron venat dhe enët e gjakut, forcon sistemin vaskular, zvogëlon shqetësimin dhe ënjtjen dhe parandalon formimin e mpiksjes së gjakut.

Venat varikoze mund të shfaqen në çdo moshë, por me Variforce nuk do të keni më nevojë të shqetësoheni.

Çfarë janë venat me variçe?

Nga pikëpamja mjekësore, venat me variçe janë në thelb kanale venoze që rriten më pak efikase në kullimin e gjakut me kalimin e kohës, duke bërë që ato të grumbullojnë më shumë gjak dhe të fryhen. Këtu ato shfaqen si enë të mëdha jeshile ose vjollcë nën lëkurë.

Ato janë njolla më e përhapur, duke prekur rreth 99.9% të individëve, të cilët mund të preken në rajone të vogla ose të mëdha, duke përfshirë të gjithë këmbën.

Por ato janë shumë më tepër se një e metë; në fakt, ato tregojnë një shëndet të dobët të venave dhe arterieve në të gjithë trupin. Përveç kësaj, manifestimi i tyre është i lidhur ngushtë me shqetësime të tilla si dhimbje, ënjtje dhe lodhje të përgjithshme. Prandaj, është e thjeshtë të shihet se trajtimi i këtij problemi jo vetëm që përmirëson estetikisht këmbët, por gjithashtu rrit cilësinë e jetës duke rritur forcën dhe vitalitetin.

Sa të rrezikshëm janë në të vërtetë?

Për më tepër, elementi mjekësor nuk duhet të neglizhohet, pasi venat me variçe janë një faktor rreziku i rëndësishëm për sëmundje të rënda si tromboza e venave të thella dhe, më pas, emboli pulmonare. Këto janë sëmundje të rëndësishme të karakterizuara nga formimi i mpiksjes së gjakut brenda venave, të cilat mund të shkaktojnë parehati dhe edemë.

Megjithatë, aspekti më i keq i trombozës qëndron në mundësinë që këto agregate duhet të hyjnë në qarkullim dhe më pas të bllokojnë qarkullimin në nivelin e mushkërive, trurit ose organeve të tjera, duke çuar në gjendjet më të rënda deri në vdekje.

Arteriet e gjakut të rraskapitura dhe të dëmtuara sigurojnë mjedisin optimal për formimin e mpiksjes së gjakut, të cilat më vonë mund të hyjnë në qarkullimin e gjakut dhe të shkaktojnë dëm të konsiderueshëm. Për më tepër, stanjacioni i gjakut që ndodh kryesisht tek ata që qëndrojnë ulur për periudha të gjata kohore për shkak të punës ose udhëtimeve të gjata e ndihmon këtë proces duke rritur në mënyrë dramatike rrezikun e dukurive katastrofike.

Prandaj, të gjithë mjekët kërkojnë terapi dhe parandalimi është gjithmonë alternativa më e mirë.

Si t’i njohim dhe parandalojmë ato

Venat varikoze mund të maskohen si simptoma tipike, të tilla si lodhje, ënjtje dhe dhimbje, të cilat duhet të zbulohen. Prandaj është jetike që të veprohet menjëherë për të shmangur njollën e frikshme, pasi ajo jo vetëm që çon në një përkeqësim të pamjes së gjymtyrëve të poshtme, por edhe në përkeqësime funksionale, dhe rrjedhimisht trupore, të tilla si humbja e forcës dhe lëvizshmërisë.

Variforce dhe produkte të ngjashme ndihmojnë në parandalimin e venave me variçe dhe përkeqësimin e tyre. Nëse keni rëndim, ënjtje, parehati ose djegie në këmbë, tani është koha për të vepruar, në vend që të prisni që vena e zmadhuar të bëhet e dukshme në lëkurë.

Si funksionon kremi Variforce?

Variforce është një zgjidhje 100% natyrale dhe e sigurt që përmban ekstrakte të shumta bimore, secila prej të cilave ka një aktivitet të veçantë dhe të dobishëm, të aftë për të trajtuar dhe parandaluar variçet në mënyrë efikase.

  • Ekstrakt i farës së gështenjës së kalit, në gjendje të forcojë dhe tonifikojë enët e gjakut.
  • Ekstrakt natyral anti-inflamator i gjetheve të rozmarinës që redukton dëmtimin e qelizave
  • Ekstrakti Centella asiatica, i cili rrit mikroqarkullimin dhe normalizon përshkueshmërinë e murit vaskular.
  • Ekstrakti i luleve të kamomilit, një trajtim i njohur që nis dhe mbështet proceset e rigjenerimit të trupit dhe forcon enët e gjakut.
  • Acidi salicilik, një ilaç i fuqishëm anti-inflamator dhe antitrombocitik që shëron njollat ​​dhe parandalon pasojat katastrofike si tromboza, është një agjent i fuqishëm anti-inflamator dhe antitrombocitik.

Variforce është kështu i dobishëm si në parandalimin ashtu edhe në trajtimin e venave me variçe për shkak të përzierjes së tij të përbërësve anti-inflamator dhe rigjenerues. Duke përdorur përbërës natyralë, ai gjithashtu nuk ka nevojë për një recetë dhe mund të blihet sipas nevojës (shih paragrafin mbi çmimin dhe ku ta blini).

Sugjerohet një aplikim në ditë, veçanërisht pas dushit kur lëkura është e pastër dhe poret janë të hapura për thithjen optimale të kremit. Rezultatet e para, të tilla si lehtësimi i dhimbjes dhe reduktimi i edemës, shfaqen shpejt, por Variforce është më efektiv pas një muaji trajtim. Me kalimin e kohës, veprimi tonifikues i venave dhe efektet riparuese shfaqen, duke përmirësuar ndjeshëm pamjen estetike dhe duke trajtuar variçet në burimin e tyre.

Përveç kësaj, ka efekte anësore të favorshme, të tilla si një rritje e hidratimit të lëkurës, një butësi e lëkurës dhe një rinovim i përgjithshëm i indeve të trajtuara.

Kundërindikimet e kremit Variforce

Si një produkt natyral dhe i sigurt, Variforce nuk ka kundërindikacione dhe gjithashtu ka përfitime të dobishme për individët që thjesht dëshirojnë të kujdesen për këmbët e tyre duke ushqyer lëkurën dhe duke forcuar indet deri në enët e gjakut. Shtatzënia është kundërindikacioni i vetëm, megjithatë kjo vlen për të gjitha suplementet dhe medikamentet që nuk jepen në mënyrë eksplicite në këtë kohë.

Siç u tregua më parë, shenjat që mund të sinjalizojnë zhvillimin e venave me variçe janë të shumta dhe mjaft të përgjithshme; Kështu, shmangia e problemit në fillim është një teknikë që jep rezultate të shkëlqyera.

Përveç kësaj, stili i jetesës duhet të merret parasysh; për shumë atletë të rinj, ky produkt mund të mos jetë i dobishëm (por nuk është aspak i dëmshëm), ndërsa për ata që duhet të ngadalësojnë shpejtësinë ose të kalojnë disa orë në ditë ulur në një tavolinë, Variforce është aleati më i mirë për t’u kujdesur për trupin tuaj. , duke reduktuar ndjeshëm rrezikun e sëmundjeve të rënda si sulmet në zemër.

A funksionon vërtet? Opinionet dhe komentet

Dëshmi të shumta dëshmojnë për efikasitetin e Variforce, që vijnë nga burra dhe gra të kënaqur që vazhdojnë të trajtojnë këtë problem të ndërlikuar, duke përmirësuar jo vetëm pamjen e tyre, por edhe cilësinë e jetës së tyre, duke rifilluar aktivitetet e mëparshme irrituese si shëtitjet ose ngjitjet e gjata.

Për të vërtetuar atë që u tha, ka individë të tillë si Alessia, 33 vjeçe, e cila shprehet: “Venat e mia në këmbë dukej se m’u rritën shpejt”. Nuk kam veshur funde dhe fustane për një kohë të gjatë për shkak të pamjes së tyre të tmerrshme. Tani, si rezultat i Variforce, unë shfryj çdo ditë; këmbët e mia janë të mrekullueshme.”

Të tjerë, si Gherardo, i cili është alergjik ndaj disa terapive dhe e mori këtë mjekim praktikisht me përjashtim për shkak të efektivitetit të tij të jashtëzakonshëm dhe sigurisë së përbërësve aktivë natyralë, mendojnë se Variforce është alternativa e tyre e vetme.

Përveç kësaj, disa gra kanë lavdëruar efikasitetin e trajtimit në një sërë forumesh në internet, duke komplimentuar përfitimet që kanë parë si rezultat. Në fakt, është e zakonshme të pësosh ënjtje të këmbëve, të krahasueshme me atë që ndodh gjatë shtatzënisë, edhe në vitet në vijim; Variforce është provuar të jetë e dobishme në adresimin e këtij problemi.

Si përfundim, klienti ka gjithmonë të drejtë, dhe dëshmitë e postuara nga përdoruesit e Variforce janë të paqarta. Ky krem ​​rigjallëron këmbët e mijëra individëve, jo vetëm duke rritur pamjen e tyre, por edhe duke lehtësuar pjesëmarrjen e tyre në aktivitetet e përditshme.

Çmimi dhe ku të blini Variforce

Terapia variforce është e disponueshme vetëm për t’u blerë në faqen zyrtare të internetit, kështu që mund të jeni të sigurt se po merrni artikullin origjinal. Çmimi i deklaruar është 78 euro, por faqja e internetit e shitësit shpesh ka ulje deri në 50 për qind, kështu që është e mençur të kontrolloni shpesh.

Pasi të jeni në faqen zyrtare të internetit, do të mjaftojë të plotësoni një forum të thjeshtë me informacionin bazë dhe të prisni që prodhuesi të kontaktojë drejtpërdrejt brenda pesë ditëve të punës për të negociuar specifikat e transportit.

konkluzione

Ekstraktet natyrale të Variforce janë në gjendje të përmbysin proceset që kontribuojnë në krijimin e venave me variçe, siç tregohet nga efektiviteti i tij i dukshëm. Nuk është një krem ​​fshehës, por një terapi e vërtetë që përdor përbërës aktivë me bazë bimore, të afta për të siguruar fuqinë dhe tonin e pemës vaskulare.

Variforca është e nevojshme për mirëmbajtjen e këmbëve tuaja, për t’ju ndihmuar të zvogëloni venat e ekspozuara dhe, më e rëndësishmja, për të rikthyer forcën për të kapërcyer çdo pengesë.